Za dnešní stav světa je zodpovědná ďábelská politika Západu

10.12.2015 20:48


  Asi budu za tento komentář napadán, ale nemůžu si pomoci. Ke zlu nemáme mlčet, jinak s ním souhlasíme.
  Západ vévodí organizaci NATO, která vznikla na obranu před Sovětským svazem. Musím souhlasit s bývalým českým prezidentem Havlem, který po zrušení Varšavské smlouvy navrhoval i rozpuštění organizace NATO.
 NATO se v posledních letech dalo do boje s terorismem a do šíření demokracie v zemích, které o ní nestojí.
  Teď k té ďábelské politice. Před delší dobou jsem byl na exerciciích. Zaujal mě tam výklad slova ďábel (satan). Řecky se ďábel řekne diabolos, což můžeme přeložit jako "házet mezi", tedy způsobovat rozkol a rozdělení, ničit vztahy. Zatímco Duch Svatý sjednocuje Osoby v Boží Trojici a je zdrojem jednoty mezi křesťany, ďábel naopak lidi rozděluje, buduje mezi nimi propasti.
  Jak lze nazvat politiku vedoucích zemí NATO, které skrze různé barevné revoluce podporovaly rozkol mezi etniky, náboženstvími, politickými hnutími zemí, které se dostaly do zorného pole jejich zájmů? Tyto země sice neřídil člověk, který by byl demokratem evropského typu, ale přece jen uměl tyto různé skupiny držet na uzdě. Silnou policií nebo uplácením. Ač nešlo o demokracii, žili vedle sebe muslimové, židé i křesťané. Neexistoval problém uprchlíků, a pokud ano, tak ve srovnáním s dnešní situací byl zanedbatelný.
  Agresívní politika vedoucích zemí NATO, především USA, která spočívala ve finanční i vojenské podpoře místní i zahraniční "opozice", nebo i v přímém vojenském zásahu, způsobila totální rozvrat těchto zemí. Proto neváhám tuto politiku nazvat ďábelskou.
  Následky této ďábelské politiky již nenesou jen lidé v Afghánistánu, Libyi, Iráku, Sýrii a v dalších zemích, které se staly středem pozornosti USA a dalších zemí Západu, ale pocítila je už i sama Evropa. Nejen invazí migrantů, ale i teroristickými útoky.
  Včera jedna ze zemí NATO - Turecko - sestřelila ruský letoun, který vykonával bojovou akci proti terorismu. Tento zločin (na Západě incident) mohl vést k vojenskému konfliktu mezi NATO a Ruskem. Naštěstí v Kremlu nesedí vojenský jestřáb, ale rozvážný politik světového formátu Vladimír Putin.
  Prezident Putin označil Turecko za komplice teroristů Islámského státu. Ministr zahraničí Lavrov označil Turecko jako zdroj příjmů Islámkého státu, neboť je odbytištěm ukradené syrské ropy. Dále Lavrov upozornil na základny teroristů    v Turecku. Dokonce řekl, že teroristé využívají turecké území k přípravě svých operací nejen v Sýrii, ale i v dalších zemích.
  Že nejde o ruskou propagandu, je zřejmé již z odkazů z mého komentáře Uprchlíci, zejména doporučuji tento:
  https://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=21564

 Zde Apoštolský vikář pro věřící latinského ritu, který s nasazením života žije  v těžce zkoušeném syrském Alleppu,  označuje hlavní viníky nekončícího konfliktu v Sýrii.
  Konkrétně jmenuje dvě země: USA a Turecko. Z Turecka do Sýrie proudí tisíce ozbrojenců. Takže, kdo tedy podporuje terorismus?
  Turecko, člen NATO, je v tom namočené až po uši. A v NATO je i Česká republika.
  Turecko podporuje terorismus, USA a země NATO podporují Turecko.
  A Rusko, které na rozdíl od Západu, skutečně v Sýrii bojuje proti Islámskému státu, přišlo díky členskému státu NATO  o letadlo a pilota.
  Nemělo by být Turecko za podporu terorismu potrestáno? Třeba by Západ mohl zopakovat nějaké humanitární bombardování. Ale to je přece hloupost! NATO nebude přece bombardovat samo sebe!
  NATO by mělo být rozpuštěno. Místo něho by si měla Evropa vybudovat vlastní obrannou alianci, samozřejmě bez USA, Kanady a Turecka.
  Tato nová aliance by měla jeden důležitý úkol - chránit hranice Evropy před přílivem migrantů. Dnešní spolek NATO to odmítá.
  Dnešní svět je v takovém stavu díky ďábelské politice Západu, která přináší rozvrat, smrt a beznaděj v zemích, které žily normálním životem, než je začal Západ měnit podle svého.
  A protože jsme členy NATO, jsme součásti této politiky.

25.11. 2015