Miloš Zeman je málo Yankee

04.12.2014 21:07


  Než vysvětlím nadpis, musím nejprve napsat, že mě pan prezident zklamal. Zklamal mě svými vulgarismy v Hovorech z Lán. Ač měl sebeušlechtilejší úmysly, tyto sprostoty neměly z jeho úst zaznít. Prezident je hlava státu, nositel nejvyšší autority naší země. Má být také příkladem v mluvení a chování.
  S obsahem rozhovoru mohu souhlasit, s formou však ne.
  Prezident Miloš Zeman je málo Yankee. Jeho polistopadový předchůdce Václav I. byl hodně Yankee, a proto má v americkém Kongresu bustu.
  Proč je Miloš Zeman málo Yankee?  Má na dění ve světě svůj vlastní názor, a to je v dnešní době podezřelé. Dokonce své názory veřejně říká, a to je pobuřující.
  Neříká to, co se od něho očekává, proto je málo Yankee.
 Tolik našich politiků, právníků, úředníků a budoucích šéfů občanských sdružení jezdí do USA na školení, aby byli dostatečně Yankee a mohli v naší zemi dělat kariéru.
 A občané ČR si v prezidentských volbách vyberou člověka, který je tak málo Yankee. I já příznávám, že jsem panu Zemanovi dal svůj hlas, ale necítím žádný stud. Dal jsem přednost upřímnému ateistovi před neupřímným katolíkem.
  Co však bude dál s naším prezidentem? 
  Yankees z USA již varovné zvedli prst. Dokonce se proslýchá, že i ten Albertov organizovali. Ale to je jistě ruská propaganda. Jiní říkají, že to byli lidé z TOPky. Ale s těmi vajíčky se jim to moc nepovedlo. Kde udělali Yankees z TOPky chybu?
  Zapomněli dát vrhačům vajíček fotografii našeho pana prezidenta.
  Před Milošem Zemanem vidím dvě možnosti. Buď kajícně přizná svou chybu a odjede také na školení, nebo ho Yankees z USA zařadí mezi "the rebs".
  Být mezi rebely zase není taková špatná věc. Vždyť mezi nimi byl i ruský velikán Alexandr Solženicyn.