Milion chvilek

07.07.2019 16:26

 

Zamyšlení pro věřící:

Bratři  a sestry,
 
nelíbí se mi, že KDU-ČSL podporuje akce Milionu chvilek. Tyto akce jsou plné emocí, chybí jim rozum. Na stránkách Milionu chvilek je pět požadavků. Posledním z nich je demise předsedy vlády.
Babišovo ANO zvítězilo ve volbách, proto vládne. Bez ANO by se nevytvořila žádná funkční vláda. Kdyby A. Babiš podal demisi, stejně by vládu v zákulisí řídil. Kdyby odešel z vrcholné politiky, mohl by se věnovat firmě a nerušeně přijímat dotace. Toto demonstranti chtějí?
Jediný logický závěr vidím v požadavku předčasných voleb. To by měli demonstranti požadovat. Poslanci, kteří se demonstrací zúčastní, by měli o to ve sněmovně usilovat, místo zbytečného hlasování o důvěře vládě.
 
A. Babiš se má zbavit médií. Pokud jich nabyl v rozporu s českými zákony, tak určitě. Pokud je vlastní legálně, tak je tento požadavek divný.
 
Požadavky č. 2. a 3. jsou také podivné. Proč by firma, která řádně platí daně, neměla přijímat dotace a státní zakázky? To budeme diskriminovat firmu jen proto, že její bývalý šéf vstoupil do politiky?
Co se týče neprávem obdržených dotací z EU: pokud se skutečně dokáže, že byly obdrženy neprávem, pak by se měly samozřejmě vrátit. Ale o tom musí rozhodnout někdo jiný než dav na ulici. Doufám, že si účastnící demonstrací audit aspoň přečetli.
 
První požadavek - demise M. Benešové jako pojistka nezávislosti justice. V čem paní Benešová ohrožuje nezávislost justice? Na stránkách Milionu chvilek o tom nepíšou. Snad proto, že se kamarádí s prezidentem Zemanem, kterého "chvilkaři" také nemusí.
Podporovat akce, které staví na emocích a ne na rozumu, se mi jeví nemoudré. Navíc je stavěno na emocích negativních, které mohou přerůst v násilí. 
 
Rozuměl bych demonstrantům, kdyby žádali předčasné volby. Takto jejich demonstracím nerozumím a také je nepodporuji.
 
P. Jiří Urbánek