Lidovci se rozkročili

19.10.2013 15:31

Na konci komentáře Mladí křesťanští demokraté jsem napsal tato slova:

Před KDU-ČSL vidím dvě cesty. První cestou je, že bude důsledně stavět na křesťanských základech, hájit křesťanské hodnoty před útoky evropských sociálních inženýrů. Strana bude stavět na voličích, kteří jsou křesťany nebo s křestanskými hodnotami sympatizují.

Druhou cestou je, že se bude strana dále „rozkračovat“, snažit se „ulovit“ voliče jiných stran. Zároveň bude muset upustit od hájení křesťanských hodnot, aby potenciální voliče neodradila. Zde je nebezpečí, že ztratí své skalní voliče – katolíky.“

Lidová strana představila své lídry pro parlamentní volby v jednotlivých krajích. V některých krajích kandidují poctiví katolíci, kteří chtějí i v politické funkci šířit světlo evangelia, jak se k tomu zavázali přijetím svátosti biřmování.

Avšak někteří lídři KDU-ČSL mě udivují (mírně řečeno).

Všimněme si nejprve Prahy. Zde je volebním lídrem Daniel Herman. Jeho jméno bychom na začátku tohoto roku v lidové straně marně hledali. Po odvolání z funkce ředitele ÚSTR, celkem zbytečného ústavu, vstoupil do KDU-ČSL, brzy se stal mluvčím této strany. Nyní byl vybrán do čela kandidátky v Praze. Vskutku závratná kariéra.

Měl by být červíkem na udici, který by lidovcům ulovil hlasy voličů do parlamentu v hlavním městě. Hlasy od koho? To je otázka. Koho v Praze osloví bývalý mluvčí ČBK a bývalý kněz? Proč KDU-ČSL, věšinově katolická strana, dává důvěru člověku, který porušil kněžský slib, který dal svému Bohu? Pro mě osobností není. Možná, že v Praze najdou pro něho více pochopení.

Nyní lídr Středočeského kraje. Je jím sociolog Ivan Gabal. Tento pán vedl volební kampaň OF v roce 1990 a byl poradcem prezidenta Václava Havla. V roce 2012 za KDU- ČSL neúspěšně kandidoval do senátu. Jak sám uvádí ve svém životopise, pracuje ve vedení Sdružení Lípa. Co je to za sdružení? Informaci najdeme v poznámkách knihy Petra P. Hájka Smrt v sametu na str. 298, kde můžeme číst:

Sdružení Lípa vzniklo na podzim roku 1996 jako projekt Václava Havla. Ustavující shromáždění proběhlo ve Schwarzenbergově Hluboké nad Vltavou jako uzavřené setkání vybraných podnikatelů, politologů a dalších osobností veřejného života.“

Petr Hájek klade tomuto hnutí „nevolených vyvolených“ za vinu, že se v něm připravoval puč, který měl za cíl svrhnout Václava Klause (sarajevský atentát). Dále mu klade za vinu revoluci v České televizi v roce 2001 a vytvoření Bakalova finančního impéria.

Pokud si najdeme stránky tohoto sdružení a klikneme si na „Složení Výkonného výboru“, najdeme tam kromě pana Bakaly i politologa Jiřího Pehe, Karla Dybu a …

Daniela Hermana. Není to snad stejná osoba jako lídr kandidátky KDU- ČSL v Praze? Asi to bude jen shoda jmen, neboť životopis Daniela Hermana údaj o členství ve Sdružení Lípa neobsahuje.

A ještě se podívejme do kraje, z kterého pocházím. Lídrem KDU-ČSL pro Moravskoslezský kraj je Tomáš Podivinský, ministr životního prostředí v demisi. Toho pána neznám, tak zkusím pohledat na internetu. Do vyhledávače vkládám jméno Tomáš Podivinský. A co nevidím?

Mgr. Tomáš Podivinský – člen Rotary Club Praha. Co napsal o rotariánech P. Vojtěch Kodet? Doporučuji přečíst poslední odstavec:

https://www.vojtechkodet.cz/dulezite-otazky/svobodni-zednari-a-krestanstvi-odpoved-na-otazku.html

Tak nevím, zdali lidovci to rozkročení nepřehnali.