Boj o Ukrajinu IV

07.08.2014 10:57


  V minulém komentáři o Ukrajině jsem napsal, že v boji o tuto zemi má navrch válka mediální. To už dnes neplatí. Na Ukrajině vypukla občanská válka.
  Kyjevští pučisté se rozhodli potlačit stoupence federace vojenskou silou. Moskva protestuje, USA a spojenci z EU to schvalují. Opět se měří dvojí metrem. Když Berkut reagoval proti majdanu silou, Západ křičel, že je to nepřípustné.  Střílení do stoupenců federace je však dovolené. Janukovyč se několikrát setkal s opozicí, dokonce s nimi uzavřel smlouvu, která byla ihned Majdanem porušena.
  Kyjevští pučisté s opozicí nejednají, ti do ní střílí. Západu to nevadí. Hlavně že to uškodí Rusku.
  USA se pasovaly do pozice světového četníka. Likvidují sobě nepohodlné režimy pod pláštikem šíření svobody a demokracie.
  Mají se však nyní obyvatelé Libye, Egypta a Sýrie lépe? Cítí se v těchto zemích svobodněji křesťané? O tom můžeme pochybovat. Tyto země byly ve všech směrech rozvráceny. Nepochopím člověka, zvláště věřícího, který je schopný tato zvěrstva obhajovat.
  Nyní je na řadě Ukrajina. Tu také načeká nic dobrého. Je jasné, že se brzy rozpadne.
Ale boj o Ukrajinu je bojem o Rusko. Rusko se cítí právem ohroženo a je nuceno reagovat. Pokud budou akce proti rusky mluvícím obyvatelům Ukrajiny sílit, můžeme pravděpodobně očekávat i zásah Ruska. Ani stupidní sankce Západu to nezmění.
  Co se však bude dít, až ruská vojska překročí hranice Ukrajiny? To nikdo neví. Jak bude reagovat USA a NATO? Už nyní je díky USA situace na Ukrajině hnána na ostří nože. Kam až chtějí tento konflikt dohnat? Krize na Ukrajině se může brzy citelně týkat i nás. Ukrajina není od nás daleko. Vzpomeňme na Černobyl.
  Na Ukrajině umírají hlavně nevinní lidé. Umírají pro velmocenské hrátky USA, stejně jako umírají nevinní lidé v Libyi, Iráku, Sýrii a Afganistánu, jako umírají křesťané při útocích islámských fandamentalistů. To vládcům USA nevadí. Jako nevadila ani smrt půl milionu iráckých dětí, kterou způsobily sankce vůči této zemi za vlády prezidenta Clintona. Když se televizní moderátorka zeptala ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightové, zdali smrt tolika dětí za uvedené sankce stála, odpověděla takto:
 https://www.youtube.com/watch?v=fvhOgZT52fQ


 Je jasné, že tu nejde o Ukrajince, ti nejsou v této hře důležití. Tady jde o konfrontaci s Ruskem, které se po úpadku vzpamatovalo a začíná mít ve světě stále větší slovo. Moc USA naopak slábne. Můžeme jen doufat, že Američané tuto konfrontaci    nepoženou až ke světové válce.